გარემოს დაცვის საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით, ბათუმის ბულვარში საინფორმაციო-შემეცნებითი პრეზენტაციები გაიმართა. ბათუმის ბულვარის ინიციატივითა და ორგანიზებით, გარემოს დაცვისა და ეკოლოგიური ბიომრავალფეროვნების შესახებ სკოლის 50-მდე მოსწავლეს მიეწოდა ინფორმაცია. სკოლის მოსწავლეებში ცნობიერების ამაღლების მიზნით, დარგის სპეციალისტებმა საინტერესო და შემეცნებითი ვიდეო-პრეზენტაციები წარმოადგინეს. საინფორმაციო შეხვედრამ მოიცვა ბულვართან და გარემოსთან დაკავშირებული ისეთი თემები, როგორებიცაა: ადამიანი და ბუნება, ეკოლოგიური პრობლემები, მყარი ნარჩენების მართვის საკითხები, ბულვარის ფლორა და მწვანე სივრცეები. შეხვედრა დასრულდა ბათუმის ბულვარის მიერ მომზადებული ვიდეო-რგოლებით, რომლებიც ბულვარის ოთხი სეზონის საიმიჯო და რეკრეაციული ზონის დანაგვიანებასთან დაკავშირებულ თემებს მოიცავდა. შეხვედრის დასრულების შემდგომ სკოლის მოსწავლეებს ბულვარში არსებული მწვანე ნარგავების შესახებ საინფორმაციო მასალები დაურიგდათ.
„ბათუმის ბულვარისთვის გარემოს დაცვის საკითხები განსაკუთრებით აქტუალური და მნიშვნელოვანია. ჩვენი ტერიტორია მოიცავს როგორც საზღვაო ზოლს, ისე მწვანე სივრცეებს, სადაც დაბინძურების რისკები ძალიან დიდია. შესაბამისად, საზოგადოებაში ცნობიერების ამაღლების მიზნით, ახალგზარდა თაობასთან მსგავსი საინფორმაციო-შემეცნებითი შეხვედრები აუცილებელია“ - განაცხადა ირაკლი ჯინჭარაძემ.
მსოფლიოში გარემოს დაცვის დღის აღნიშვნა მიზნად ისახავს ადამიანთა ცნობიერების ამაღლებას ბიომრავალფეროვნების შენარჩუნების მიმართულებით და საზოგადოების აქტიურ ჩართვას გარემოს დაცვის საკითხებში.

Information-cognitive presentations were held in Batumi Boulevard In connection with the World Environment Day. About 50 pupils, by initiative and organization of Batumi Boulevard, were informed about of Environmental Protection and Ecological Biodiversity. In order to raise awareness among schoolchildren, field specialists have presented interesting and cognitive video presentations. The information meeting covered such issues, connecting with the boulevard and environmental, as people and nature, ecological problems, solid waste management, flora and green spaces of the boulevard. The meeting was finished with the video clips prepared by Batumi Boulevard, which included themes of the boulevard's four seasons and pollution of recreational zone. Upon finishing of the meeting schoolchildren were awarded the information booklets about the green plants of the Boulevard.
"Environmental issues are very actually and important for the Batumi Boulevard. Our territory includes both the marine and green zones, where pollution risks are very large. Consequently, in order to increase consciousness in the society similar information awareness meetings are necessary for the young generation," - said Irakli Jincharadze.
The World Environment Day is aimed at raising human awareness in maintaining biodiversity and active involvement of the public in environmental issues.