გაეროს ქალთა საერთაშორისო ორგანიზაციის წარმომადგენლობამ საქართველოში, სსიპ საზღვაო ტრანსპორტის სააგენტომ და საქართველოს „ქალთა საერთაშორისო სანაოსნო და სავაჭრო ასოციაციამ“- WISTA Georgia, რიგით მე-2 საერთაშორისო საზღვაო ფორუმის Georgia International Maritime Forum - GIMF ფარგლებში ხელი მოაწერეს მემორანდუმს, რომლის უმთავრესს მიზანს წარმოადგენს ქალბატონების ეკონომიკური და სოციალური გაძლიერება, ინტეგრაცია და მხარდაჭერა.
მიმდინარე წლის 25 ნოემბრიდან 10 დეკემბრის ჩათვლით, გაეროს ქალთა ორგანიზაციის UN Women მიერ წარმოებს სოციალური კამპანია -16 დღიანი აქტივობა გენდერული ნიშნით ძალადობისა და შევიწროვების წინააღმდეგ.
სსიპ ბათუმის ბულვარისა და სსიპ საზღვაო ტრანსპორტის სააგენტოს თანამშრომლობის ფარგლებში, დღეს, სახალხო დამცველის აპარატმა გაეროს ქალთა ორგანიზაცია საქართველოს წარმომადგენლობის მხარდაჭერით სსიპ „ბათუმის ბულვარი“-ს თანამშრომლებისათვის გაიმართა ტრენინგი თემაზე გენდერული ძალადობის წინააღმდეგ. შეხვედრაზე საზოგადოების ცნობიერების ამაღლების აუცილებლობაზე ამ პრობლემის დასაძლევად საზოგადოების ჩართულობასა და პრევენციული გზების მოძიების მნიშვნელობაზე ისაუბრეს.

The Representation of UN Women International Organization in Georgia, LEPL Maritime Transport Agency, Georgian "Women's International Shipping and Trade Association" - WISTA Georgia in the framework of the 2nd Georgian International Marine Forum - GIMF had signed a memorandum, the main purpose of which is the economic and social empowerment, integration and support of women.
From November 25 to December 10, UN Women organizes a social campaign - a 16-day activity against gender-based violence and harassment.
Today, within the frames of cooperation between LEPL Batumi Boulevard and Maritime Transport Agency, the Public Defender's Office with the support of UN Women's Representation of Georgia has held a training on Gender Violence for the employees of LEPL "Batumi Boulevard".
At the meeting the necessity of raising public awareness, society engagement to overcome this problem and the importance to finding preventive ways were discussed.