ბათუმის ბულვარმა მსოფლიო ბავშვთა დღე აღნიშნა
სსიპ "ბათუმის ბულვარი"-ს ორგანიზებით მსოფლიო ბავშვთა დღისადმი მიძღვნილი ღონისძიება გაიმართა. ღონისძიების ფარგლებში, მსოფლიოს ყველა ბავშვის მიმართ სოლიდარობის გამოცხადების ნიშნად, გამოიფინა აჭარის რეგიონის მოსწავლეთა ნახატები თემატიკაზე " ჩემი კეთილდღეობა" და ათი საუკეთესო მშობლის "წერილი შვილს", რომელთაც ბულვარის ადმინისტრაციის წარმომადგენლებმა სამახსოვრო საჩუქრები და სერთიფიკატები გადასცეს.
გუშინ გამართულ ღონისძიებაზე, ბულვარის ხელმძღვანელმა ირაკლი ჯინჭარაძემ ახალი ინიციატივა დააანონსა, რომელიც ბავშვზე ზრუნვის კეთილშობილური მიზნის განხორციელებას მოიცავს. ერთ-ერთ ინიციატივაში იგულისხმება ბულვარის ტერიტორიაზე კონტეინერების განთავსება მზრუნველობამოკლებული ბავშვებისათვის ტანსაცმლის და წიგნების შეგროვების მიზნით. აჭარის მთავრობის თავმჯდომარემ, გაეროს ბავშვთა ფონდის წარმომადგენელს, ბავშვზე ზრუნვის სფეროში რეგიონში განხორციელებული ფასდაუდებელი საქმიანობისთვის სპეცილური სამადლობელო სიგელი გადასცა.
ღონისძიების ფარგლებში, სსიპ ბათუმის ბულვარმა აჭარის ა.რ. განათლების კულტურის და სპორტის სამინისტროსთან, სოციალური მომსახურების სააგენტოსთან და ბათუმის შ.რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს მოაწერა ხელი, რომლის მიზანია სამომავლოდ ბავშვთა განათლების ხელშეწყობა, უსაფრთხო გარემოს უზრუნველყოფა და მათი ჩართულობა საზოგადოებრივ საქმიანობაში. ბათუმის ბულვარი მომავალი წლიდან აქტიურად გეგმავს სამთავრობო და არასამთავრობო სექტორთან კოორდინირებით სოციალური პროექტების განხორციელებას, რომელიც ხელს შეუწყობს სოციალურად დაუცველ ბავშვებზე ზრუნვას.

The event dedicated to World Children's Day was organized by LEPL "Batumi Boulevard". Within the scope of the event, the pupils' pictures of the Ajarian region were exhibited on the theme "My Welfare" and the ten best parent's "Letter to the Child", who were awarded by the Boulevard administration representatives with memorable gifts and certificates.
At yesterday's event, the head of the boulevard Irakli Jincharadze announced the new initiative, which includes the implementation of the noble aim of child care. One of the initiatives implies placing of containers in the boulevard area for the purpose of collecting clothing and books for Children Without Parental Care. The Chairman of the Government of Adjara presented a special certificate of appreciation for the invaluable activities in the field of childcare, held in the region, to the representative of the UNICEF Children's Fund
Within the scope of the event, Batumi Boulevard, the Ministry of Education and Culture of Adjara, Social Service Agency and Batumi Sh.Rustaveli State University signed a Memorandum of Cooperation, the aim of which is to promote children's education in the future, ensuring a safe environment and their involvement in public activities. From the next year, From the next year, Batumi Boulevard in coordinated with the governmental and non-governmental sector plans to actively implement social projects in order to care for socially vulnerable children.