ბათუმის ბულვარის მოიჯარეები ფართებით დამატებით წლის ბოლომდე ისარგებლებენ
აჭარის მთავრობის, აჭარის ფინანსთა და ეკონომიკის სამინისტროსა, ბათუმის მერიის მიერ მცირე და საშუალო ბიზნესის მხარდაჭერის მიზნით კიდევ ერთი გადაწყვეტილება იქნა მიღებული.
ბათუმის ბულვარის მოქმედ მოიჯარეებს ფართები, პანდემიის გათვალისწინებით,გასული წლის მსგავსად, წლის ბოლომდე, პირდაპირი წესით გადაეცემათ. მოიჯარეების 2021 წლის ხელშეკრულებაში, გასულ წელს არსებული ყველა პირობა უცვლელად შენარჩუნდება.
აღნიშნული გადაწყვეტილება აჭარის ფინანსთა და ეკონომკის მინისტრმა ჯაბა ფუტკარაძემ მოიჯარეებს, ქალაქ ბათუმის მერის მოვალეობის შემსრულებელთან არჩილ ჩიქოვანთან ერთად გააცნო.
„პანდემიის ფონზე, სამწუხაროდ, სრულყოფილად ვერ ტარდება ტურისტული სეზონი, რამაც ბევრ ადამიანს შეუქმნა პრობლემა, მათ შორის მოიჯარეებს, მცირე და საშუალო ბიზნესის წარმომადგენლებს. მიღებულ იქნა გადაწყვეტილება რომელიც ერთგვარი შეღავათი იქნება, როგორც ფიზიკური, ასევე იურიდიული პირებისთვის, რომ ეს სეზონი მინიმალური ფინანსური დანაკარგებით გაიარონ“ - განაცხადა ჯაბა ფუტკარაძემ.
აჭარის მთავრობის შუამდგომლობით თვითმმართველობები ასევე იმსჯელებენ მოიჯარეებისთვის, პირდაპირი წესით, საშეღავათო პირობებით ხელშეკრულებების გაგრძელებაზე.

Tenants of Batumi Boulevard will use the spaces additionally until the end of the year
The decision was made by the Government of Adjara, the Ministry of Finance and Economy of Adjara, Batumi City Hall to support small and medium businesses.
The current tenants of Batumi Boulevard will be given the space directly before the end of the year, considering the pandemic, like last year. In the 2021 agreement, all the terms of the previous year will remain unchanged.
Minister of Finance and Economy of Adjara Jaba Putkaradze introduced the decision to the tenants together with the acting Mayor of Batumi Archil Chikovani.
"Unfortunately, against the background of the pandemic, the tourist season is not perfect, which has created problems for many people, including tenants, small and medium-sized businesses. A decision has been made which will be a kind of benefit for both individuals and legal entities to pass this season with minimal financial losses, "- said Jaba Putkaradze.
At the request of the Government of Adjara, the local governments will also discuss the extension of contracts with preferential terms for tenants.