ბათუმის ბულვარი წლევანდელ სეზონზე არა მხოლოდ საპლაჟო ინფრასტრუქტურის მრავალფეროვნებით, არამედ სოციალური პროექტებითაც გამოირჩევა. შშმ პირებისთვის განკუთვლინი პლაჟის შემდეგ, გაიხსნა „Conte Beach”, რომელიც სრულიად უფასოდ სთავაზობს დამსვებელებს შეზლონგებსა და ქოლგებს, ასევე ბავშვებისთვის საცურაო აღჭურვილობას და წყალს.
ამავდროულად, პლაჟზე მოწყობილია სპეციალური ადგილი, სადაც ბენდებსა და მუსიკოსებს, ასევე მხატვრებსა და ხელოვანებს შესაძლებლობა მიეცემათ სრულიად უფასოდ წარმოაჩინონ თავიანთი შემოქმედება.
აღნიშნული პროექტი კერძო და საჯარო სექტორის თანამშრომლობის საუკეთესო მაგალითია, რომელშიც უსაფრთხოების უზრუნველყოფისა და დამსვენებლებისთვის მშვიდი გარემოს შექმნის მიზნით, ჩართულია შსს-ს აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის პოლიციის დეპარტამენტის წარმომადგენელი.

Social project „Conte Beach”
Batumi Boulevard is distinguished not only by the diversity of beach infrastructure, but also by social projects. After the beach for persons with disabilities, "Conte Beach" was opened, which offers free sunbeds and umbrellas, as well as swimming equipment and water for children.
At the same time, there is a special place on the beach where bands and musicians, as well as artists will have the opportunity to present their creations completely free of charge.
This project is the best example of cooperation between the private and public sectors, in which a representative of the Police Department of the Autonomous Republic of Adjara is involved in order to ensure security and create a calm environment for vacationers.