ბულვარში პირველადი სამედიცინო დახმარების ყუთები განთავსდა
დღეს, ბათუმის ბულვარსა და ბათუმის რეფერალურ ჰოსპიტალს შორის ურთიერთანამშრომლობის მემორანდუმს მოეწერა ხელი.
ერთობლივი პროექტის ფარგლებში ბათუმის ბულვარში პირველადი სამედიცინო დახმარების (First Aid) 30 ყუთი განთავსდა. პროექტის მიზანს სოციალური პასუხისმგებლობის გაზრდა და მოქალაქეებში პირველადი გადაუდებელი სამედიცინო დახმარების უნარების შესწავლა წარმოადგენს.
აღნიშნული კამპანიის მთავარი გზავნილია „ 5 დან 4 ადამიანს არ შეუძლია გადაარჩინოს სიცოცხლე - შეცვალე სტატისტიკა“. მოხალისეებს ტრენინგს ბათუმის რეფერალური ჰოსპიტლის First Aid-ში TOT მოდულით გადამზადებული სპეციალისტები ჩაუტარებენ. ტრენინგის შემდგომ გადაეცემათ პირველადი გადაუდებელი სამედიცინო დახმარების ყუთის კოდი, რისი მეშვეობითაც სამედიცინო მასალებით პირველადი გადაუდებელი დახმარების აღმოჩენას შეძლებენ.

Today, Memorandum of Cooperation between Batumi Boulevard and Batumi Referral Hospital was signed. 30 boxes of First Medical Aid were placed in Batumi Boulevard within the joint project.
The purpose of the project is to increase social responsibility and to study primary emergency medical care skills amongst citizens. The main message of this campaign is - "4 of 5 people cannot save lives - change statistics". Volunteers will be trained by trainers, retrained with TOT module in First Aid, of the Batumi Referral Hospital.
After the training, they will be provided with the code of First Medical Aid kit, through that they will be able to provide primary emergency care with the medical materials.