კამპანია ''არა ბულინგს''
საქართველოს პროკურატურის ინიციატივითა და აშშ საელჩოს მხარდაჭერით ბულინგის წინააღმდეგ მიმართული კვირეულის ფარგლებში, ბათუმის ბულვარში გაიმართა ველო მარათონი დევიზით "არა ბულინგს".
დღევანდელი ველო მარათონის მონაწილეებს ორგანიზატორების მიერ სპეციალური მაისურები, ხოლო გამარჯვებულებს სპეციალური პრიზები გადაეცათ. ღონისძიება ჩატარდა ბულინგის და ძალადობის წინააღმდეგ მიმართული კვირეულის ფარგლებში, რომელიც საქართველოს რვა ქალაქში თბილისში, ბათუმში ქუთაისში, ზუგდიდიში, გორში, თელავში, რუსთავსა და ახალციხეში 10 დეკემბრიდან 17 დეკემბრის ჩათვლით გასტანს.
ბათუმის ველო მარათონს მხარს უჭერდა სსიპ “ბათუმის ბულვარი“ აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის ველოსპორტის ფედერაცია და მოყვარულ ველომრბოლელთა გაერთიანება „Critical Mass Batumi“. კამპანია „არა ბულინგს მიზანია არასრულწლოვნებში ბულინგის და ძალადობის წინააღმდეგ ცნობიერების ამაღლება და პრევენცია.

On the initiative of the Prosecutor's office of Georgia and the support of American Embassy in Georgia, in the framework of the week ”No to Bulling”, a Bicycle Marathon under the slogan “No to Bulling” was held on Batumi Boulevard.
The participants of the marathon received special t-shirts from the organizers, and the winners were awarded with prizes. The event was held as part of ”No to Bulling” week, which is held from December 10 to 17 in eight cities of Georgia - Tbilisi, Batumi, Kutaisi, Zugdidi, Gori, Telavi, Rustavi and Akhaltsikhe.
Batumi Bicycle Marathon was supported by - LEPL Batumi Boulevard, Cycling Federation of the Autonomous Republic of Adjara and the Association of amateur cyclists "Critical Mass Batumi".
The aim of the campaign “No to Bulling” is to raise awareness against bulling and violence among minors and it’s prevention.