სსიპ ბათუმის ბულვარის ახალმა ხელმძღვანელმა, ბულვარის სრულ ტერიტორიაზე არსებული მდგომარეობის შესწავლა დილიდან დაიწყო. ირაკლი ჯინჭარაძემ ადმინისტრაციის სტრუქტურული ერთეულების ხელმძღვანელებთან ერთად ბულვარის მთლიანი პერიმეტრი დაათვალიერა და მიმდინარე აგრონომიულ და ინფრასტრუქტურულ სამუშაოებს გაეცნო. თავდაპირველად, ახალი ხელმძღვანელი ანბანის კოშკთან ადმინისტრაციული სამსახურის, კერძოდ კი ინფრასტრუქტურულ პროექტებზე დასაქმებულ თანამშრომლებს შეხვდა და დაზიანებული ფილების მიმდინარე სარემონტო სამუშაოები დაათვალიერა.
„უპირველეს ყოვლისა, მნიშვნელოვანია ბულვარს სრულად ჰქონდეს მოწესრიგებული ინფრასტრუქტურა და არსებული პრობლემები უმოკლეს დროში აღმოიფხვრას, რათა არა მხოლოდ ტურისტულ სეზონზე, არამედ წლის დანარჩენ პერიოდებშიც ზღვისპირა ბულვარი კიდევ უფრო მიმზიდველი იყოს, როგორც ადგილობრივი, ასევე უცხოელი ვიზიტორებისთვის, ეს არის ჩვენი სამსახურის უპირველესი პრიორიტეტი“ -აღნიშნა ირაკლი ჯინჭარაძემ.
ძველი ბულვარის შემდეგ დირექტორმა ახალი ბულვარის ტერიტორია დაათვალიერა, იქ არსებულ ვითარებას გაეცნო, ადგილზე დასაქმებულ მუშახელს გაესაუბრა და მათ მიერ შესრულებული სამუშაოები მოინახულა. ახალი ბულვარის ტერიტორიაზე აგრონომიული სამუშაოები რამდენიმე მიმართულებით მიმდინარეობს, კერძოდ: ხე-მცენარეებისა და მწვანე ნარგავების გასხვლა-გაცელვა, სავალი ბილიკების სარეველებისაგან გაწმენდა და ნიადაგის გაფხვიერება. პარალელურად, ირაკლი ჯინჭარაძემ „სკეიტ პარკი“-ს სარეკონსტრუქციო სამუშაოების პროცესს და პლაჟის გაწმენდით სამუშაოებსაც გაეცნო.

The new head of Batumi Boulevard started studying the situation in the entire territory of the boulevard from the morning. Irakli Jincharadze has Inspected the entire perimeter of the boulevard together with the heads of the structural units of the administration and got acquainted of agronomic and infrastructure works. Initially, the new leader met with the staff of the administrative service , particularly of the infrastructure projects and inspected the current repair works of damaged tiles near the Alphabet tower.
"First of all, it is important that the Boulevard has a fully regulated infrastructure and the existing problems were eliminated in the shortest possible time, not only for the tourist season but for the rest of the year, that seaside boulevard were even more attractive for locals and foreign visitors, this is our priority" - noted Irakli JIncharadze.
After the old boulevard, the director visited the new boulevard territory, got acquainted with the existing situation, talked with the employee on the spot and saw the works performed by them. Agronomical work on the territory of the new boulevard is carried out in several directions, in particular: tree plants pruning, cleaning the path and soil budding. In parallel, Irakli Jincharadze got acquainted with the "Skate Park" reconstruction work and beach cleaning works.