ბათუმის ბულვარის ორგანიზებით, 1 ივნისს, ბავშვთა დაცვის საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით, ბულვარის კოლონადებთან საბავშვო გასართობი ღონისძიებები გაიმართა ზღაპრულად მორთულ სივრცეში დისნეის გმირებისა და ანიმატორების სპეციალური გასართობი პროგრამა და სხვადასხვა აქტივობები იყო წარმოდგენილი. მოძრავი თეატრალური ჯგუფი “ბაგაბონდი”, ანიმატორების სპეციალური გასართობი პროგრამა, მოძრავი დეკორატიული ინსტალაციები, კოსტუმირებული დისნეის პერსონაჟები, მულტიპლიკაციური გმირები,სახალისო თამაშები, სახის მოხატვა და სხვა.
მოეწყო საგამოფენო კუთხე, სადაც ბათუმის 26-ე საჯარო ინკლუზიური სკოლის მოსწავლეებისა და ფონდ „იალქანი”-ს აღსაზრდელების ნამუშევრები გამოიფინა.
სპეციალურად შექმნილ სურვილების დაფაზე, კი პატარებმა თავიანთი სურვილები ჩაწერეს.
საზეიმო ღონისძიების ფარგლებში, საფეხბურთო კლუბი 'დინამო' ბათუმის ფან-კლუბისაგან ბავშვებს საჩუქრები გადაეცათ. პატარა სტუმრებმა სასიამოვნო დრო გაატარეს ანიმატორებთან ერთად და კომპანია „თოლიასგან“ საჩუქრად ნაყინებიც დააგემოვნეს.
დიდი მადლობა გვინდა გადავუხადოთ ჩვენი ღონისძიების პარტნიორებს, რომლებიც ღონისძიების მხარდამჭერები იყვნენ: კლუბი “სექტორ 26” ნაყინის მწარმოებელი კომპანია ”თოლია" სამშენებლო კომპანიები “ორბი” და "ალიანს ჯგუფი".

On June 1, in connection with the International Childrens Day, entertainment events for children, organized by Batumi Boulevard, were held near the boulevard colonnades.
A special entertainment program of Disney characters and animators and various activities were presented in the fabulously decorated space. Moving theater group "Bagabond", special entertainment program of animators, moving decorative installations, costumed Disney and cartoon characters, fun games, face painting and more.
An exhibition corner was organized, where the works of pupils of the 26th public inclusive school of Batumi and of the Yalkani Foundation were exhibited.
Children wrote down their wishes on a specially created wish board.
As part of the festive event, the fan club of the "Dinamo Batumi" football club gave gifts to the children. The little guests had a pleasant time with the animators and received ice cream as a gift from the company "Tolia".