ბათუმის ბულვარის დირექტორად ირაკლი ჯინჭარაძე დაინიშნა. დღეს, ახალი ხელმძღვანელი აჭარის მთავრობის თავმჯდომარემ თორნიკე რიჟვაძემ, აჭარის ფინანსთა და ეკონომიკის მინისტრ ჯაბა ფუტკარაძესთან ერთად ბულვარის ადმინისტრაციის თანამშრომლებს ოფიციალურად წარუდგინა. შეხვედრაზე მთავრობის თავმჯდომარემ ირაკლი ჯინჭარაძის საქმიანობაზე და განათლებაზე კიდევ ერთხელ ისაუბრა.
ირაკლი ჯინჭარაძე სსიპ „ბათუმის ბულვარის“ დირექტორის თანამდებობაზე, აჭარის ა.რ. ფინანსთა და ეკონომიკის სამინისტროს მიერ გამოცხადებული გამარტივებული კონკურსის წესით შეირჩა. ის პროფესიით იურისტ-ეკონომისტია. დამთავრებული აქვს თბილისის ბიზნესის და სოციალურ-ეკონომიკური მართვის უნივერსიტეტი იურისტ–ეკონომისტის სპეციალობით და ფლობს მაგისტრის ხარისხს. მუშაობდა როგორც სახელმწიფო, ასევე კერძო სტრუქტურებში. 2017 წლიდან „ბათუმის ბულვარის“ დირექტორის მოადგილის თანამდებობას იკავებდა. 2011-2017 წლებში სახელმწიფო შესყიდვების კოორდინატორად მუშაობდა, ა(ა) იპ - ბათუმის გამწვანებისა და ლანდშაფტური დაგეგმარების სამსახურში. ასევე, ბათუმის საგადასახადო ინსპექციაში მთავარ ინსპექტორად (აუდიტი). აქვს 14-წლიანი სამუშაო გამოცდილება.
„უპირველეს ყოვლისა, მინდა მადლობა გადავუხადო აჭარის მთავრობას გამოცხადებული ნდობისთვის ამ პოზიციაზე ჩემი დანიშვნისათვის, ეს არის ჩემთვის უაღრესად საპასუხისმგებლო, რადგან ბათუმის ბულვარი თავისი 137-წლიანი ისტორიით რეგიონის ერთ-ერთ უმნიშვნელოვანეს ტურისტულ ადგილს წარმოადგენს, რომელსაც ყოველწლიურად უამრავი ვიზიტორი სტუმრობს. სწორედ, ამიტომ საჭიროა ტურისტებისა და ადგილობრივი მოსახლეობისთვის დასვენების ეფექტური პირობები შევქმნათ და ზღვისპირა პარკი ტურიზმისთვის დამახასიათებელი თანამედროვე სტანდარტებით აღვჭურვოთ საერთაშორისო გამოცდილების გაზიარებით. აგრეთვე მნიშვნელოვანია, ძველი ბულვარის კულტურულ-ისტორიული იერსახის შენარჩუნება/კონსერვაცია, ბულვარში განთავსებული კვებისა და გასართობის ობიექტებისათვის შესაბამისი სტანდარტებისა და რეგულაციების შემუშავება/დანერგვა, ერთიანი მმართველობის ქვეშ მოქცევა ბულვარის სარგებლობაში არსებული მომიჯნავე ტერიტორიების“-განაცხადა ირაკლი ჯინჭარაძემ.
ოფიციალური წარდგენის შემდეგ, ბათუმის ბულვარის ახალ დირექტორს თორნიკე რიჟვაძემ თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა და სამომავლო წარმატებები უსურვა შემდგომ საქმიანობაში.

Irakli Jincharadze was appointed director of Batumi Boulevard. Today, Tornike Rizhvadze, the Chairman of the Government of Adjara, together with the Minister of Finance and Economics of Adjara Jaba Putkaradze has officially introduced the new head to administration staff of Boulevard. At the meeting, the Chairman of the Government talked about the activities and education of Irakli Jincharadze.
Irakli Jincharadze was selected on position of Director of LEPL "Batumi Boulevard", according to the simplified competition announced by the Ministry of Finance and Economy of Adjara. He is a lawyer economist. He graduated from Tbilisi Business and Social-Economic Management University with a specialty of Lawyer-Economist and holds Master’s of Law-Economist Degree. He worked in both In 2011-2017 he worked as coordinator of state procurement, at the NNLE Batumi Greening and Landscape Planning Service Also, the was Chief Inspector (Audit) of the Batumi Tax Inspection. Has a 14-year work experience.
"First of all, I want to thank the Government of Adjara for announced trust of my appointment to this position, which is very responsible for me because Batumi Boulevard, with its 137-year history, is one of the most important tourist places in the region, visited by many visitors every year. That is why we need to create effective conditions for tourists and locals and to equip the seaside park with modern standards typical for tourism, with sharing international experience. It is also important to maintain / conserve the cultural-historical appearance of the old boulevard, elaborate / implement appropriate standards and regulations for the food and entertainment facilities located in the Boulevard, also neighboring territories used by the boulevard unite under one governence" - said Irakli Jincharadze
After the official presentation of the new Director of Batumi Boulevard, Tornike Rizhvadze congratulated him on his appointment and wished him success in his future career.