ბათუმის ბულვარის დირექტორის მოადგილე
- 2021 წელი- ბათუმის შ.რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჰუმანიტერულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის დოქტორის ხარისხი ლიტერატურათმცოდნეობის სპეციალობით;
- 2009-2010 წელი - პარიზის სოციალურ მეცნიერებათა უმაღლესი სკოლა (EHESS), საზოგადოებათმცოდნეობა;
- 2007-2009 წელი - პარიზი VIII, სენ-დენის უნივერსიტეტი, ლიტერატურისა და ენების ფაკულტეტი, სპეციალობა: ტექსტები, ენები, თეორიები, მაგისტრის ხარისხი ფრანგულ ლიტერატურაში;
- 2006 წელი - ფრანგული ენის სპეციალისტთა პროფესიული საერთაშორისო სტაჟი, ფრანშ-კომტეს უნივერსიტეტი, ბეზანსონი, საფრანგეთი;
- 2004 წელი - ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, დასავლეთ ევროპის ენებისა და ლიტერატურის ფაკულტეტის მაგისტრატურის სრული კურსი, სპეციალობით - რომანისტიკა (ფრანგული). ფილოლოგიის მეცნიერებათა მაგისტრის აკადემიური ხარისხი;
- 2002 წელი - ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, სპეციალობა - ფრანგული ენა და ლიტერატურა, ბაკალავრი.
- 2019 წლის იანვრიდან დღემდე - სსიპ ბათუმის ბულვარის დირექტორის მოადგილე;
- 2015 წლიდან 2019 წლამდე - აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის აპარატის მასმედიასა და საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტის უფროსი;
- 2014 -2015 წლები - აჭარის ა. რ. ტურიზმისა და კურორტების დეპარტამენტის თავმჯდომარის თანაშემწე - საზოგადოებასთან ურთიერთობის მენეჯერი;
- 2011-2014 წლები - აჭარის ა. რ. ტურიზმისა და კურორტების დეპარტამენტის მარკეტინგისა და რეკლამის განყოფილების მთავარი სპეციალისტი;
- 2011-2015 წლები - ბათუმის შ. რუსთაველის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის მოწვეული სპეციალისტი ფრანგულ ენასა და ლიტერატურაში;
- 2006 (იანვარი-მარტი) -აჭარის ა. რ. ტურიზმისა და კურორტების დეპარტამენტი, სტაჟიორი;
- 2006 წელი (აპრილი-ოქტომბერი) - ევროპის რეგიონთა ასამბლეას სტაჟი, ასისტენტი ადმნისტრაციულ საკითხებში, მორის ინსტიტუტი, ფრანშ-კომტეს რეგიონი, ქალაქი ბეზანსონი, საფრანგეთი;

Deputy Director of Batumi Boulevard
- From 2016 - Doctorate in the Faculty of Humanities of the Batumi, Sh. Rustaveli State University, Specialty: Literary studies;
- 2009 - 2010 - High School of Social Sciences of Paris (EHESS), Social Sciences;
- 2007-2009 - Paris VIII, University of Saint-Denis, Faculty of Literature and Languages, specialty: Texts, Languages, Theories, Master's Degree in French Literature;
- 2006 - Professional international practice of French language specialists, University of Franche-Comte, Besanson, France;
- 2004 - I. Javakhishvili Tbilisi State University, full course of Master of the Western European Language and Literature Faculty, specialty in the Romance philology (French). Academic degree of Master of Philology Sciences;
- 2002 - I. Javakhishvili Tbilisi State University, Specialty - French Language and Literature, Bachelor.
- From January, 2019 to present - deputy director of LEPL Batumi Boulevard
- From 2015 to 2019 - Head of Mass Media and Public Relations Department of the Government of the Autonomous Republic of Adjara AR;
- 2014 - 2015 - Assistant to the Chairman of the Department of Tourism and Resorts of Ajara AR - Public Relations Manager;
- 2011-2014 years -. Chief Specialist of Marketing and Advertising department in Department of Tourism and Resorts of Adjara AR;
- 2011-2015 - invited specialist of the Faculty of Humanities in Batumi Sh. Rustaveli State University in French Language and Literature;